iemand aan het stofzuigen 610x410

Huishoudelijke hulp via je gemeente

iemand aan het stofzuigen 610x410

Ben je aangewezen op huishoudelijke hulp in het kader van het Wmo-beleid van je gemeente? Dan kom je een heleboel regels tegen.

De Wmo bestaat sinds 2015.

In 2016 deed de rechter belangrijke uitspraken over die regels. De rechter heeft niet alleen duidelijk gemaakt wat een gemeente wel en niet mag doen, maar ook wat een gemeente beslist moet regelen.

Een schoon huis

Hierover is een brochure gemaakt door Ieder(in), een koepel van patiƫntenorganisaties. De brochure heet Een schoon huis en is bestemd voor de gemeenten zelf, voor lokale belangenbehartigers en ook voor de mensen met een beperking die voor hulp bij de gemeente aankloppen. Het hoofdstuk Als u aanklopt bij de gemeente zet op een rij wat je dan kan tegenkomen. Van het eerste contact tot en met bezwaar maken en alles daar tussenin (algemenen voorziening, vormen van maatwerk, de lichte toets, het keukentafelgesprek etc).

De digitale brochure Een schoon huis kun je hier downloaden.

Meld je aan voor de ALV op 17 mei

Lees meer >

Wereldhemofiliedag: aandacht voor meisjes en vrouwen

Lees meer >

Geef jouw mening over de SBH-tool

Lees meer >
Volg ons op:

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Copyright @ 2025 NVHP | All rights reserved