Mensen met een stollingsstoornis hoeven niet langer alleen vanwege hun stollingsstoornis medisch gekeurd te worden. Ook krijgen zij geen rijbewijs meer met een beperkte geldigheidsduur. Dat komt door een wijziging in de ‘Regeling eisen geschiktheid 2000’. De Regeling bevat de wettelijke regels rond het rijbewijs zoals die door het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) worden uitgevoerd. De wijziging geldt per 1 april 2025.
In april 2022 heeft de NVHP een verzoek ingediend om de Regeling op dit punt aan te passen. We werden daarbij ondersteund door de NVHB (Nederlandse Vereniging van Hemofiliebehandelaars). De behandeling van ons verzoek heeft lang geduurd, onder andere omdat de Gezondheidsraad om advies gevraagd moest worden. Met de nu gepubliceerde wijziging is een goed einde gekomen aan ons verzoek.
Vooruitlopend op de wijziging van de regeling paste het CBR de gezondheidsverklaring in december 2024 aan, maar de Regeling is nu officieel aangepast. Lees hier het eerdere bericht.
Bekijk de wijziging in de Staatscourant.
Disclaimer | Privacybeleid | Sitemap | Website door E-wolve